Polecamy

Numery kierunkowe – pokłosie rozwoju telefonii

​ Fotele fryzjerskie - wygodne i stylowe

Biznes i finanse

Firma wykonyująca mobilne pranie wersalki

Usługa fachowego prania wersalki skierowana jest do przedsiębiorców oraz osób prywatnych, które chcą zadbać o czystość swoich mebli wypoczynkowych. Meble tapicerowane bardzo często znajdują się w biurach oraz salonach. Pełnią one zarówno funkcję użytkową, jak i czysto estetyczną. Są one narażone na ciągłą eksploatację.

Plamy oraz innego typu zanieczyszczenia pojawiają się w wyniku użytkowania tkaniny. Na niekorzyść działa również promieniowanie UV, którego nie możemy całkowicie wyeliminować. Prowadzi ono do blaknięcia tkaniny. Do zabezpieczenia tkaniny konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków czystości, którymi dysponuje fachowa firma.

Jeżeli prowadzisz biuro, to prawdopodobnie musisz dostosować czas prania do godzin otwarcia placówki. Większość profesjonalnych firm oferujących czyszczenie wersalki metodą ekstrakcyjną może zaproponować Ci pranie w godzinach wieczornych. Dokładnie wtedy, kiedy biura nie będą użytkowane.

Zamawiajac pranie wersalki pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu

Chyba każdy spotkał się kiedyś z sytuacją, w której siada na wersalce i czuje bardzo nieprzyjemny zapach. Często odór jest na tyle nieprzyjemny, że skutecznie odstrasza od ponownego skorzystania z mebla. Sytuacja to wynika z dużego zaniedbania. Tapicerki, które pozostawimy bez pielęgnacji, mają tendencję do nadmiernego wchłaniania mocnych zapachów. Przenikają one dymem tytoniowym, zapachem spalenizny oraz innymi zapachami, które się mieszają.

W wyniku tego procesu otrzymujemy wersalkę lub kanapę, na której nikt nie będzie chciał usiąść. Można podjąć samodzielne próby usunięcia nieprzyjemnego zapachu. W niektórych sytuacjach mogą okazać się one skuteczne. Niestety nie zawsze tak będzie. Czasem konieczne będzie wezwanie fachowej pomocy.

Dzieje się tak dlatego, że w niektórych sytuacjach nieprzyjemny zapach powodują drobnoustroje, które znajdują się w głębokich warstwach tkaniny. To właśnie w niedostępnych częściach materiału odkłada się brud, tworzy się tam zbita warstwa zanieczyszczeń. Do usunięcia nieprzyjemnego zapachu w takiej sytuacji konieczne jest wyeliminowanie zabrudzeń.

Do tego celu wykorzystuje się zaawansowane urządzenia oraz nowoczesne środki czystości, które pozwalają na wybawienie uporczywych zanieczyszczeń. Zamówienie specjalistycznej usługi, która obejmuje fachowe pranie wersalki z dojazdem do wskazanej przez Ciebie lokalizacji. Wykwalifikowany pracownik przeprowadzi całą procedurę, dzięki czemu wyeliminuje nieprzyjemny zapach oraz zalegające w głębokich warstwach tkaniny zanieczyszczenia.

Jeżeli chcesz samodzielnie odświeżyć swoją wersalkę lub inne meble tapicerowane możesz skorzystać z metod, które były wykorzystywane przez nasze babcie. Czysta ścierka, szare mydło oraz ciepła woda, to mieszanka, która umożliwi Ci skuteczne odświeżenie tkanin.

Dlaczego właśnie taki sposób jest zalecany? Ponieważ jest on całkowicie bezpieczny dla tkaniny. Ogólnodostępne środki czystości często nie są odpowiednio dobrane do konkretnych tkanin. Może to powodować powstawanie niechcianych przebarwień lub osłabienie struktury materiału.

Czyszczenie wersalki przez profesjonalną firmę

Metoda ekstrakcyjna polega na zastosowaniu nowoczesnej technologi połączonej z wiedzą i doświadczeniem odpowiednio przeszkolonego pracownika. Cały proces prania realizowany jest bezpośrednio w domu lub biurze klienta (sprawdź ofertę dla dzielnicy Bemowo: https://edompranie.pl/pranie-kanap-tapicerki-bemowo/). Pracownik przyjeżdża pod wskazany przez Ciebie adres, a następnie przystępuje do działań.

Zanim rozpocznie proces czyszczenia, musi odpowiednio zidentyfikować materiał. Dzięki temu będzie mógł dobrać odpowiedni sposób prania, który pozwoli mu na skuteczne usunięcie wszystkich zanieczyszczeń, które zgromadziły się w tkaninie. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, pracownik przygotowuje powierzchnię. Odsuwa meble od ściany oraz zabezpiecza delikatne elementy. Robi wszystko, co w jego mocy, żeby uchronić pokój przed ochlapaniem. Następnie przechodzi do samego prania:

  • Odkurzanie – wszystko zaczyna się od wykorzystania bardzo wydajnego odkurzacza, który pozwala na usunięcie większości suchych zanieczyszczeń. W szczególności mowa tutaj o okruchach oraz wszelkiego rodzaju zaniebieszczeniach o ostrych krawędziach, takich jak piasek.
  • Usuwanie plam – najtrudniejszym zadaniem podczas procesu prania jest usuwanie zaschniętych przebarwień, które często powstają w wyniku rozlania jakiegoś napoju. Szczególnie uporczywe plamy tworzy wino, kawa oraz słodka herbata. Specjalista dobiera taki odplamiacz, który pozwoli usunąć zanieczyszczenia bez wyrządzenia szkód tkaninie. Środki nanoszone są miejscowo.
  • Pranie tapicerki – ostatni etap to rozprowadzenie detergentu po całej powierzchni tkaniny. Wnika on pomiędzy włókna materiału i rozpuszcza zalegający tam brud. Następnie całość jest odessana przy pomocy bardzo wydajnych urządzeń.

Po zakończonym procesie prania tkanina jest lekko wilgotna. Możesz skrócić czas schnięcia poprzez zwiększenie temperatury panującej w pomieszczeniu. Jeżeli zależy Ci na czasie zamów fachowe pranie wersalki w okresie letnim.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Zrozumienie pracy doradcy finansowego

Największym wyzwaniem pracy doradcy finansowego jest zarządzanie perspektywami i...

Usługi budowlane w Lublinie i nie tylko - co...

Na rynku usług budowanych znajdziemy wiele przedsiębiorstw, które oferują wykonywanie...

Co warto wiedzieć o cyklicznych fakturach?

Nie da się ukryć, że w naszym kraju stale rośnie zainteresowanie księgowością. Najlepiej...