Polecamy

Przedsiębiorco, postaw na video marketing – darmowe warsztaty w...

Jak tanio można pozyskać narzędzia budowlane?

Biznes i finanse

Biuro Rachunkowe Warszawa

::MainImage::

Przygotowywanie deklaracji VAT, CIT i PIT, opracowywanie sprawozdań finansowych czy reprezentacja przed urzędami – to tylko część zadań wykonywanych przez biura rachunkowe. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się skorzystać z usług księgowych, liczą na profesjonalne wsparcie, a co za tym idzie – wyeliminowanie wszelkich błędów i niedociągnięć. Czy zawsze jest to jednak możliwe?

Usługi księgowe: kto ponosi odpowiedzialność urzędową?

Biuro rachunkowe, czyli zleceniobiorca, realizuje usługi księgowe i pozostałe obowiązki nałożone przez zleceniodawcę. Standardowa oferta usługodawców obejmuje m.in. prowadzenie ksiąg rachunkowych, ewidencję VAT czy zadania z zakresu obsługi kadrowo-płacowej. Oprócz tego pomagają w założeniu działalności oraz świadczą doradztwo merytoryczne w zakresie prowadzenia ksiąg czy zmiany formy prowadzenia działalności. Z ich pomocą dowiesz się, czym jest pełna księgowość, określisz optymalną formę opodatkowania oraz będziesz na bieżąco z prawem podatkowym, prawem pracy i ubezpieczeń społecznych.
Zanim jednak zlecisz usługi rachunkowe, musisz ustalić, kto będzie odpowiedzialny za konsekwencje ewentualnych błędów.

Po czym poznać dobre biuro rachunkowe? Warszawa mekką usług księgowych

Problemy z prowadzeniem księgowości mogą mieć związek zarówno z błędami popełnionymi przez samo biuro, jak i nieterminowym dostarczeniem dokumentów przez przedsiębiorców. Musisz wiedzieć, że niewłaściwie prowadzona księgowość wiąże się z odpowiedzialnością karną.

Co powinieneś zrobić? Korzystając z oferty dobrego biura rachunkowego, możesz mieć pewność, że w treści umowy pojawią się postanowienia dotyczące udostępniania dokumentów i informacji dotyczących działalności w czasie obowiązywania umowy i po jej rozwiązaniu. Niemal każde biuro rachunkowe w Warszawie posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dzięki czemu klient będzie mógł w razie potrzeby dochodzić odszkodowania. W umowie często znajdują się zapisy dotyczące partycypowania w wydatkach związanych z niewłaściwym wykonaniem rozliczeń urzędowych.

Faktyczna odpowiedzialność biura rachunkowego

Zgodnie z ustawą o rachunkowości, odpowiedzialność za błędy w księgowości, ponosi kierownik jednostki. Jeżeli działalność jest prowadzona w formie JDG, odpowiedzialność spoczywa po stronie osoby fizycznej. Nie ma jednak przeszkód, aby uregulować roszczenia regresowe przy pomocy umowy, w której znajdą się zapisy o odpowiedzialności biura rachunkowego za niedopełnienie obowiązków. Należy jednak zaznaczyć, że biuro nie odpowiada za zobowiązania podatkowe przedsiębiorców oraz nie zobowiązania składkowe wobec ZUS-u.

Biuro rachunkowe – Warszawa i okolice

Jeżeli masz firmę w Warszawie, nie musisz ograniczać się do współpracy zdalnej. Księgowość online jest wprawdzie wygodną formą usługową, ale w niektórych sytuacjach warto umówić się na spotkanie w siedzibie firmy. W zależności od preferencji księgowy z biura rachunkowego przyjedzie do Twojej firmy albo odbierze dokumenty i wykona pracę ze swojego biura.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Dzierżawa drukarek w Krakowie — gdzie warto?

Dzierżawa drukarek to coraz popularniejsza opcja dla firm. To rozwiązanie może przynieść...

Zrozumienie pracy doradcy finansowego

Największym wyzwaniem pracy doradcy finansowego jest zarządzanie perspektywami i...

Usługi budowlane w Lublinie i nie tylko - co...

Na rynku usług budowanych znajdziemy wiele przedsiębiorstw, które oferują wykonywanie...