Polecamy

Klucze King Tony do profesjonalnych warsztatów mechanicznych i...

Biokominki - nowoczesne rozwiązanie dedykowane dla Twoich wnętrz

Biznes i finanse

Co warto wiedzieć o cyklicznych fakturach?

Nie da się ukryć, że w naszym kraju stale rośnie zainteresowanie księgowością. Najlepiej widać to wśród młodych absolwentów liceum, którzy niezwykle chętnie decydują się właśnie na obranie tej ścieżki zawodowej. Niemniej jednak warto również w tym momencie podkreślić, że księgowość nie jedno ma imię. Tak naprawdę jest to jedna z najszerszych dziecin nauki, która ma bezpośredni związek zarówno z finansami jak i prawem, a także samym funkcjonowaniem danej firmy. Można więc śmiało powiedzieć, że osoby, które wiążą swoja przyszłość z księgowością liczą przede wszystkim na intratne i wysokie zarobki. Z jednej strony tak naprawdę nie ma się co dziwić, gdyż księgowi są wstanie zarabiać dwa razy więcej niż wynosi nasza podstawowa średnia dochodowa. Jednocześnie warto zauważyć, że droga na szczyt w tej dziedzinie jest nie zwykle trudna, gdyż co chwila zmieniają się przepisy i regulacje prawne. Jednak to nie jest jeszcze wszystko. Co chwila pojawiają się bowiem nowe regulacje i nowe możliwości w księgowe. Niemniej jednak największą uwagę warto zwrócić przede wszystkim na to, że księgowi muszą zapoznać się przede wszystkim z konkretnymi rodzajami faktur, które pojawiają się w firmowym obiegu. Jednakże najważniejsza do opanowania wydaje się być faktura cykliczna. Co więcej można nawet powiedzieć, że to właśnie ona sprawia początkującym księgowym najwięcej problemów. Wobec tego co o fakturze cyklicznej warto wiedzieć i jak można stworzyć cały cykl takich faktur?

Faktura cykliczna - podstawowe informacje

Faktury cykliczne tak naprawdę dla początkujących księgowych są jednym z największych zmartwień. Wynika to przede wszystkim z faktu, że na pierwszy rzut oka niezwykle ciężko będzie zrozumieć możliwości jakie daje ten rodzaj faktur. Co więc o fakturach cyklicznych warto wiedzieć? Otóż przede wszystkim faktury cykliczne dają możliwość wystawiania całego cyklu faktur- zresztą sama nazwa na to wskazuje- dla charakterystycznej i ściśle zdefiniowanej w odpowiednim programie grupy odbiorców. Co więcej faktury cykliczne dają możliwość wystawiania dokumentów w sposób całkowicie automatyczny, do czego pomoce okazują się oczywiście specjalne programy do fakturowania jak np. https://www.saldeosmart.pl/. Tak naprawdę faktury cykliczne mogą być dla każdego z księgowych ogromnym ułatwieniem, szczególnie w momencie, kiedy mają wystawiać faktury dla konkretnego grona kontrahentów. Dzięki nim praca w księgowości może stać się po prostu o wiele bardziej zoptymalizowana i o w wiele bardziej wydajna.  Wystarczy tylko zwrócić uwagę na to, że zamiast stałego wystawiania pojedynczych faktur na te same dane i adresy, księgowi mogą stworzyć ich cały ciąg, który znacznie przyspieszy całe procesy. Zamiast bowiem wykonywać to samo zadanie kilkanaście razy, uzupełniać pola e-faktury konkretnymi danymi, będziemy mogli po prostu kliknąć jeden przycisk, a to z kolei pozwoli na uruchomienie całego ciągu faktur cyklicznych. Co więcej każda z nich będzie wystawiona w sposób całkowicie poprawny i dokładnie policzony. Z pewnością warto więc się tymi fakturami zainteresować, szczególnie na samym początku przygody z księgowością. Tego typu faktury pozwalają na znaczną optymalizację pracy, co z pewnością powinno być najważniejszą wartością.

Faktury cykliczne

Jak stworzyć cykl faktur?

Jeśli młodzi księgowi opanują już podstawową wiedzę z zakresu tego, w jaki sposób mogą oni tworzyć faktury cykliczne, wówczas przyszła pora dowiedzieć się, w jaki sposób można stworzyć cały cykl faktur. Otóż najważniejsze będzie to, by mieć do dyspozycji specjalny program do fakturowania. Stworzenie cyklu faktu jest bowiem możliwe jedynie w wersji elektronicznej. Kolejno trzeba będzie mieć jedną z faktur na wzór, czyli fakturę w której już uzupełnione są wszelakie dane, a następnie trzeba będzie ją zapisać i wybrać w programie odpowiednią opcję, najczęściej oznaczoną jako "twórz faktury cykliczne". Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, z każdym kolejnym kliknięciem, faktury cykliczne będą tworzone w sposób całkowicie automatyczny i o wiele bardziej wydajniejszy.

Kto powinien skorzystać z takiego rozwiązania?

Faktury cykliczne są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy współpracują ze stałymi kontrahentami, dla których wykonują oni procesy fakturowania. Z racji tego, że faktury cykliczne opierają się na tych samych danych, wówczas ich wystawianie dla konkretnego kontrahenta będzie po prostu o wiele szybsze i skuteczniejsze. Z pewnością warto z tego rozwiązania skorzystać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Dzierżawa drukarek w Krakowie — gdzie warto?

Dzierżawa drukarek to coraz popularniejsza opcja dla firm. To rozwiązanie może przynieść...

Biuro Rachunkowe Warszawa

::MainImage:: Przygotowywanie deklaracji VAT, CIT i PIT, opracowywanie sprawozdań finansowych czy...

Zrozumienie pracy doradcy finansowego

Największym wyzwaniem pracy doradcy finansowego jest zarządzanie perspektywami i...