Polecamy

Jak napisać maile odrzucające potencjalnych pracowników

Naturalne kosmetyki do twarzy – najlepszy wybór dla naszej cery

Lifestyle

Praktyczny i funkcjonalny ogród- czego nie może w nim zabraknąć?

Zaprojektowanie swojego ogrodu wcale nie należy do najłatwiejszych zadań- wymaga to wyobraźni, kreatywności, a także pewnej znajomości roślin. Trudno jednak wyobrazić sobie ogród bez elementów małej architektury, a także bez różnego rodzaju akcesoriów służących do urządzania i dekorowania zielonej przestrzeni. Na samym starcie bardzo dobrym pomysłem jest zastanowienie się jakie elementy w naszym ogrodzie są nam niezbędne- miejsce do wypoczynku, ogród warzywno- ziołowy, a może zadaszona wiata? Dzielenie zielonej przestrzeni na strefy pozwala łatwiej zagospodarować całość w taki sposób, aby było to później dla nas wygodne, ale i aby sama realizacja szła nam sprawnie. Nawet jeśli nie od razu będziemy w stanie zbudować domek narzędziowy, szklarnię czy altanę- kluczowe jest tutaj planowanie i ewentualne zostawienie miejsca pod te elementy, które będą miały znaleźć się tutaj w przyszłości. 

Architektura ogrodowa- jakie akcesoria na pewno warto zastosować?

Dzielenie ogrodu na strefy jest bardzo ważne. Odgradzamy od siebie rabaty, trawnik, a także miejsca na meble ogrodowe czy inne budynki gospodarcze, które być może w takim ogrodzie będą się miały znaleźć. Sama produkcja artykułów ogrodowych i metalowych skupia się na dostarczeniu klientom produktów, które przede wszystkim będą dość odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne- nie będą blaknąć od intensywnego nasłonecznienia, dobrze poradzą sobie z wilgocią, a także nie będą podatne na rdzewienie. Szereg produktów tego rodzaju można znaleźć w ofercie producenta http://robkat.pl/. Podstawowym wyposażeniem każdego ogrodu są bordery, a więc obrzeża ogrodowe, które w efektowny sposób odcinają poszczególne strefy ogrodu. Są subtelne, a jednocześnie trwałe i bardzo estetyczne. Alternatywę mogą stanowić płotki ogrodowe, których kolorystyka może być zbieżna z innymi elementami ogrodu. Wśród potrzebnych podczas prac akcesoriów znajdują się także specjalne kotwy służące do mocowania obrzeży. 

Zastosowanie agrowłókniny

Materiał ten ma uniwersalne zastosowanie w wielu ogrodach- właściwie wszędzie tam, gdzie inwestor chce wykonać aranżację, która później będzie łatwa do utrzymania w nienagannym porządku. Agrowłóknina wyłożona materiałem zasypowym takim jak kora czy kamień lub ściółką doskonale ogranicza pojawianie się na rabacie chwastów. Jednocześnie jest trwała i przepuszcza wodę. Bardzo ważne jest jednak, aby taką agrowłókninę dobrze zamocować i osadzić na gruncie. Do tego celu wręcz niezbędne są szpilki oraz kołki, które zapobiegają jej podwijaniu się oraz przesuwaniu. Oprócz takich elementów, przydatne mogą okazać się także specjalne kotwy mocujące- ich zastosowanie jest dość szerokie, ale sprawdzą się także w przypadku rozkładania agrowłókniny.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Golarki do brody – Przewodnik zakupowy

Golenie brody to sztuka, a kluczowym narzędziem w tej sztuce są profesjonalne golarki. W...

Rowery elektryczne Ecobike - jazda po mieście...

Jazda na rowerze jest wciąż popularna. Każdego dnia miliony ludzi wybierają jednoślady jako...

Ładowanie powerbanku - jak robić to poprawnie?

Power bank może być bardzo przydatnym urządzeniem, które w wielu przypadkach zwiększa komfort...