Polecamy

Kontenery sanitarne. Najważniejsze cechy i przeznaczenie.

O czym pamiętać wybierając kredki?

Lifestyle

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu salonu fryzjerskiego?

Planujesz otworzyć salon fryzjerski? Czy chcesz zmienić wygląd swojego salonu? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, pamiętaj, że wystrój salonu może mieć duży wpływ na jego popularność wśród klientów. Nawet najlepsi styliści nie są w stanie przyciągnąć nowych klientów i zatrzymać starych. Większość z nas podświadomie wybiera miejsca, które są przyjemne dla oka i mają przyjazną atmosferę. Dlatego tak ważne jest odpowiednie urządzenie salonu.

Czy planujesz otworzyć salon fryzjerski? A może chcesz przekształcić istniejący salon? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, wystrój salonu będzie miał duży wpływ na jego popularność wśród klientów. Nawet najlepsi styliści nie są w stanie przyciągnąć nowych klientów i zatrzymać starych. Większość z nas podświadomie wybiera miejsca, które są przyjemne dla oka i mają przyjazną atmosferę. Dlatego tak ważne jest odpowiednie urządzenie salonu.

Podczas pracy musisz czuć się komfortowo. Wybierając meble, akcesoria, kolory ścian itp. do swojego salonu fryzjerskiego pamiętaj, że układ pomieszczeń powinien również podobać się klientom. Każdy kto wchodzi do salonu powinien czuć, że jest to profesjonalny, stylowy i czysty salon, który dba o komfort swoich klientów. W jaki sposób możesz osiągnąć ten efekt? Praktyczne wskazówki znajdziesz w naszym artykule.

Odpowiednie oświetlenie domu to podstawa!

Oświetlenie jest ważną kwestią przy urządzaniu salonu. Im więcej jest okien, tym lepiej dla komfortu pracy fryzjera. Jeśli chodzi o oświetlenie wnętrza, powinieneś wybrać ciepłą tonację światła, która pozwoli Ci na komfortową pracę, a jednocześnie sprawi, że Twój klient będzie dobrze wyglądał w lustrze. Zwróć uwagę, czy w miejscach, w których będą przebywać klienci, nie ma cieni. Możesz dowolnie montować lampy na lustrach, ale upewnij się, że nie dają one zbyt dużo światła.

Jak udekorować salon z klimatem?

W prosty sposób można dodać wnętrzu osobowości. Aranżacja salonu w dużej mierze zależy od osobistego gustu. Przed zamówieniem mebli i dodatków warto zastanowić się nad możliwościami, jakie daje lokalizacja. Salon w starej kamienicy może być na przykład urządzony w stylu retro. Jeśli natomiast salon znajduje się w zupełnie nowym budynku, najlepszym rozwiązaniem będzie wystrój, który jest aktualny. Pomysły możesz czerpać z gotowych projektów salonów fryzjerskich. Pomogą Ci one wybrać odpowiedni styl. Kluczowa jest spójność. Unikaj mieszania elementów z różnych stylów. Postaw na spójną koncepcję wystroju.

Sprawdź: Wpływ wystroju salonu fryzjerskiego na jakość usług - https://meblebarberskie.pl/a/dmkq,wystroj-twojego-salonu-fryzjerskiego-moze-wplynac-na-jakosc-swiadczonych-uslug

Zaplanuj strefy salonu i ich wyposażenie

Każdy salon fryzjerski dzieli się na strefy. Strefa recepcji jest wizytówką salonu. Do recepcji przychodzą klienci, zanim skorzystają z usług fryzjera. Recepcja odpowiada w dużej mierze za pierwsze wrażenie, jakie robi Twój salon. Warto zadbać o to, aby była ona elegancka, a także wytrzymała. Wszystkie Twoje meble powinny posiadać te dwie cechy.

Kolejnym ważnym obszarem jest poczekalnia. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę komfort swoich klientów. Poczekalnia musi być elegancka, ale musisz też stworzyć swoim klientom najlepsze warunki do odpoczynku. Poczekalnia powinna być elegancka, ale przede wszystkim musi zapewnić klientom najlepsze warunki do odpoczynku.

Stanowiska pracy fryzjerów to bardzo ważny element każdego salonu. Konsola fryzjerska jest niezbędna. Klient zazwyczaj będzie oglądał efekty w czasie rzeczywistym w lustrze podczas pracy. Ważne jest, aby zadbać o ładny wygląd konsoli. Wszelkie uszkodzenia czy zarysowania zostaną zauważone przez klientów siedzących w pobliżu. Zachęcamy do wyboru konsoli fryzjerskiej wysokiej jakości, najlepiej takiej od renomowanego producenta, która będzie odporna na uszkodzenia.

Ważny jest również wybór foteli fryzjerskich. Muszą być one wygodne dla osoby na nich siedzącej. Powinny też dobrze wyglądać i być łatwe w czyszczeniu. Meble fryzjerskie muszą być trwałe. Chodzi o to, by mieć pewność, że nie ulegną zniszczeniu w wyniku intensywnego użytkowania. Przy zakupie zwróć uwagę na ich materiały i jakość wykonania.

Myjnie fryzjerskie muszą być wygodne zarówno dla fryzjera, jak i dla klienta. Dobra myjnia musi być stabilna, dobrze wykonana, elegancka i łatwa do utrzymania w czystości. W miarę możliwości ustaw myjnię z dala od innych stref salonu, aby klienci czuli się komfortowo podczas zabiegów. Powieś na ścianie kolorowy obraz lub umieść wyjątkową ozdobę w miejscu, gdzie klient będzie spoglądał podczas mycia głowy.

Salon fryzjerski

Dbałość o szczegóły!

Jak każdy wie, diabeł tkwi w szczegółach. Po zaplanowaniu stref, spójrz na salon z perspektywy klientów. Czy przy odpowiednim rozmieszczeniu stref klienci będą zmuszeni do przemieszczania się z jednej do drugiej? Zastanów się, czy meble w salonie są wygodne i robią dobre pierwsze wrażenie. Jeśli czujesz, że salon jest dobrze urządzony, możesz rozważyć dodanie gustownego wystroju. Zieleń to świetny sposób na dodanie charakteru do wnętrza. Oczyszczają też powietrze i sprawiają, że atmosfera w salonie jest bardziej relaksująca.

Powinieneś również rozważyć dodanie jakiegoś gustownego wystroju ściennego. Dobrze sprawdzają się obrazy i plakaty. Wybierając je, pamiętaj jednak, aby zastanowić się, czy będą one komponować się z całym Twoim wnętrzem. Zwróć uwagę na szczegóły. Jeśli możesz, postaraj się wykorzystać w swoim salonie drobne elementy utrzymane w podobnym stylu, takie jak dekoracyjne figurki czy naczynia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Golarki do brody – Przewodnik zakupowy

Golenie brody to sztuka, a kluczowym narzędziem w tej sztuce są profesjonalne golarki. W...

Rowery elektryczne Ecobike - jazda po mieście...

Jazda na rowerze jest wciąż popularna. Każdego dnia miliony ludzi wybierają jednoślady jako...

Ładowanie powerbanku - jak robić to poprawnie?

Power bank może być bardzo przydatnym urządzeniem, które w wielu przypadkach zwiększa komfort...