Polecamy

Top 5 najzabawniejszych komedii w 2021 roku

Dlaczego złoto nie traci na wartości?

Lifestyle

Ładowanie powerbanku - jak robić to poprawnie?

Power bank może być bardzo przydatnym urządzeniem, które w wielu przypadkach zwiększa komfort i bezpieczeństwo jego użytkownika. Aby power bank działał prawidłowo i służył jak najdłużej, warto wiedzieć, jak go ładować.

Jak długo należy ładować powerbank? Power banki działają dłużej, gdy nie są w pełni naładowane. Podobnie jak telefon komórkowy, powerbanki powinny być ładowane powoli i rzadko. Zmniejszy to liczbę cykli ładowania i wydłuży żywotność urządzenia.

Dlaczego power banki są tak popularne?

Power banki to przenośne baterie litowo-jonowe lub litowo-polimerowe. Można je ładować, w przeciwieństwie do tradycyjnych baterii. Power banki służą do ładowania urządzeń mobilnych, tabletów i laptopów. Zwykle są niewielkie i można je łatwo przechowywać w torbie lub torebce.

Prezentowane produkty są szczególnie przydatne podczas podróży i poza domem. W takich sytuacjach perspektywa rozładowania telefonu i braku możliwości skorzystania z internetu, skontaktowania się z kimś, czy nawet przejrzenia mapy w internecie, może być bardzo dramatyczna. Z power banku można korzystać po prostu podłączając go do telefonu.

Jak ładować powerbank?

Ładowanie powerbanku jest bardzo proste. Wystarczy podłączyć urządzenie do gniazdka elektrycznego za pomocą kabla dostarczonego przez producenta. Następnie powerbank rozpocznie ładowanie. Czy to wszystko, czego potrzebujesz, aby naładować ten produkt? Nie, absolutnie nie.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że każdy power bank ma przybliżoną żywotność, którą można wyrazić w liczbie cykli ładowania. Żaden power bank, niezależnie od tego, czy jest mały (2200-2600 mAh), czy taki, który może przechowywać znacznie więcej energii (np. power bank 20000 mAh), nie będzie działał wiecznie. Power bank może zazwyczaj wytrzymać od 300 do 600 cykli ładowania. Jeden cykl to jedno ładowanie. Uwaga: pięciominutowe ładowanie nie różni się pod tym względem od ładowania dwugodzinnego. Urządzenie "odnotuje" każdy z powyższych cykli jako jeden cykl. Więcej do przeczytania na dobrypowerbank.pl/blog/jak-ladowac-powerbank/jzze_vfsq

Powerbanki

Jak ładować power bank, aby przedłużyć jego żywotność?

Producenci power banków zalecają ich rzadsze i dłuższe ładowanie, podobnie jak ma to miejsce w przypadku telefonów komórkowych. Urządzenie nie zostanie naładowane, jeśli podłączysz power bank do gniazdka na 15 minut. Wykona ono jednak jeden cykl. Warto więc zaplanować sposób ładowania urządzenia i dążyć do jego pełnego naładowania. Zmniejszysz częstotliwość wykonywania tej czynności. Mówiąc "pełne naładowanie", należy pamiętać, że najbardziej absorbujące jest ładowanie do 90, a maksymalnie 95% całkowitej pojemności baterii.

Jakie są zagrożenia związane z nieprawidłowym ładowaniem powerbanku?

Cykle ładowania determinują żywotność powerbanków. Jak już wspomnieliśmy, powerbank może "przetrwać" od 300 do 600 cykli ładowania bez żadnych zmian wewnętrznych. Po przekroczeniu tego limitu (dokładny stopień zależy od modelu), urządzenie będzie powoli, ale systematycznie ulegać degradacji. Czym to się objawia?

Zużywający się power bank będzie tracił swoją maksymalną pojemność. Jeśli na przykład bateria zostanie naładowana do maksymalnego zalecanego stopnia, tj. W praktyce zmagazynowana energia odpowiada nowemu urządzeniu, które zostało naładowane do 60-70%. Z czasem pojemność baterii będzie nadal spadać. Power banki będą zużywać swoje baterie - jest to naturalny wynik ich użytkowania. Proces ten można spowolnić i zminimalizować poprzez odpowiednie ładowanie urządzenia zgodnie z zasadą rzadziej, a dłużej.

Co zrobić z baterią, gdy nie jest używana?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, dbanie o power bank nie oznacza jedynie jego ładowania. Nieużywane urządzenie należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Ekstremalne temperatury mogą uszkodzić power banki.
Jeśli produkt nie był używany przez jakiś czas, warto upewnić się, że jest przechowywany na poziomie naładowania około połowy. Urządzenie będzie bardziej wrażliwe na brak użytkowania, jeśli będzie w pełni naładowane i rozładowane. Ważne jest, aby przechowywać power bank w łatwo dostępnym miejscu. Ułatwi to utrzymanie żywotności baterii. Dzięki temu trudniej będzie zapomnieć o naładowaniu power banku do połowy co jakiś czas.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Golarki do brody – Przewodnik zakupowy

Golenie brody to sztuka, a kluczowym narzędziem w tej sztuce są profesjonalne golarki. W...

Rowery elektryczne Ecobike - jazda po mieście...

Jazda na rowerze jest wciąż popularna. Każdego dnia miliony ludzi wybierają jednoślady jako...

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu salonu...

Planujesz otworzyć salon fryzjerski? Czy chcesz zmienić wygląd swojego salonu? Jeśli...