Polecamy

Twoi pracownicy chorują. To może być syndrom chorego budynku

Ładowanie powerbanku - jak robić to poprawnie?

Nauka i edukacja

Jak wybrać blok techniczny do wyprawki dla ucznia?

Bez względu na to, czy w naszym domu mieszka uczeń, który zaczyna swoją przygodę ze szkołą, czy też nastolatek, możemy mieć pewność, że w wyprawce, którą musimy dla niego skompletować, musi znaleźć się miejsce dla bloku technicznego. Czas więc wybrać się na zakupy i znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Klasyka dla wymagających

Tym, co różni blok techniczny od innych produktów o zbliżonych wyglądzie, jest przede wszystkim grubość papieru, z jakiego został wykonany. Ma ona zresztą ogromne znaczenie dla samego zastosowania bloku i co do zasady – im wyższa jest gramatura, tym lepiej. Blok techniczny może być zresztą wykorzystywany na wiele sposobów. Młodsze dzieci przeważnie wykonują na jego kartkach rysunki na zadany przez nauczyciela temat. Imponująca grubość kartek sprawia przy tym, że mogą stosować techniki, o jakich w innych okolicznościach nie byłoby mowy. Problemem nie jest pisanie po bloku cienkopisem, grubym markerem i z wykorzystaniem farb plakatowych. Prace plastyczne są czytelne, farby i tusze nie rozlewają się, a grubość kartki sprawia, że ślady aktywności młodego plastyka nie są widoczne a ni na drugiej jej stronie, ani wokół niej, co jest częstym zjawiskiem, gdy w tym samym celu używa się bloku rysunkowego.

Blok techniczny znajduje jednak zastosowanie nie tylko na zajęciach z plastyki. Jest na tyle twardy, że gwarantuje stabilność, a jednocześnie kartki składające się na taki bok łatwo można zginać. Nic zatem dziwnego, że wielościany z bloku technicznego to stały element zadań domowych zadawanych przez nauczyciela wyjaśniającego uczniom sekrety geometrii. Dziś w sprzedaży dostępne są zarówno bloki z kartkami w kolorze białym, jak i niemal w każdym innym. Z bloku technicznego można więc wykonać także solidną łódź, samochód, a nawet czapkę.

Na co uważać podczas zakupu?

Wybierając blok techniczny dla ucznia dobrze jest upewnić się, że znane są nam zalecenia przygotowane przez nauczyciela. Jeśli więc istnieje taka możliwość, upewnijmy się, jaki format bloku interesuje go najbardziej i jaki kolor kartek jest najbardziej pożądany. Czynnikiem nieco mniej istotnym jest okładka bloku. Jeśli mamy do czynienia z produktem, z którego będzie korzystać młodsze dziecko, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby była ona miękka i nawiązywała do jego ulubionego hobby. W sprzedaży dostępne są także bloki techniczne w sztywnej okładce. Są droższe, zapewniają jednak dłuższą żywotność tym kartkom, które nie zostały jeszcze wykorzystane.

Zakup bloku technicznego zwykle nie jest skomplikowany, nie oznacza to jednak, że w czasie jego dokonywania nie zdarzają się błędy. Najpoważniejszy dotyczy samego nazewnictwa. Warto więc pamiętać, że blok techniczny i blok rysunkowy to nie synonimy, ale określenia stosowane na inne produkty. Jeśli więc w szkole oczekuje się bloku technicznego, jego rysunkowy odpowiednik nie zda się na wiele. Dziecko korzystające z niego będzie miało utrudnioną pracę, a tym samym, nie do końca ze swojej winy, straci szansę na otrzymanie dobrej oceny i to pomimo trudu włożonego w wykonywanie poleceń nauczyciela. 

Więcej tutaj

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Psychoterapia online dla dzieci i młodzieży

Popularność terapii online stale rośnie. Pacjenci doceniają możliwość zdalnej...

Zawieszenie samochodowe - jak działa?

Niestety, nie jestem w stanie wygenerować treści o żądanej długości 3500 słów w jednej...

Przybory szkolne - gdzie je zamawiać?

Przybory szkolne to produkty, które są potrzebne cały czas - nie tylko gdy rozpoczyna się...