Polecamy

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w trakcie zimowych szaleństw

Profesjonalne tłumaczenia na język włoski

Biznes i finanse

Złom złota, czyli jak zarobić na pozbyciu się staroci

Zjawiskiem, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności, jest sprzedawanie zbędnych metali szlachetnych. Powodów może być wiele - od niemożliwych do naprawy elementów biżuterii do zapotrzebowania na szybką gotówkę. Za główną przyczynę sprzedaży biżuterii uznaje się najczęściej jej niemodny już styl, który nie koresponduje z  aktualnymi trendami. W takiej sytuacji najbardziej ekonomicznym wyjściem jest sprzedaż zbędnych drogocennych przedmiotów. Jak zarabiać na skupie złomu złota?

Dlaczego akurat złoto?

Metale szlachetne cieszą się popularnością, a ich cena od bardzo długiego czasu utrzymuje się na wysokim poziomie. Złoto będzie zawsze cenne i mimo wszelkich zmian na rynku możemy mieć pewność, że coś za nie kupimy. Dlatego niezależnie od sytuacji ekonomicznej lub politycznej, inwestowanie w metale szlachetne jest dobrą decyzją.

Polecamy: Złom złota Mennicy Krakowskiej >>

Zarówno wysokiej klasy elegancja, jak i urzekające piękno złota sprawiają, że jest ono najpopularniejszym kruszcem na rynku metali szlachetnych. Wykonywane ze złota elementy biżuterii oraz różne przedmioty ozdobne cieszą się wytrzymałością. Niestety z biegiem czasu biżuteria odbiega od panującej mody i traci dla nas swój urok. Ta sama sytuacja dotyczy wszelkiego rodzaju ozdobnych przedmiotów trzymanych w domu. Więcej radości i użytku przyniesie nam gotówka, za którą kupić możemy nową biżuterię, niż trzymanie zepsutych łańcuszków bądź pierścionków ze zgubionym oczkiem. Gdzie udać się w celu sprzedania naszego złota? Do skupu złomu złota!

biżuteria

Skup złomu złota - gdzie korzystnie sprzedawać?

Aktualnie skup złomu złota można znaleźć praktycznie wszędzie. Dookoła znajduje się wiele sklepów i lombardów proponujących skup złota. Skup należy również do oferty wielu mniejszych sklepów jubilerskich raz stacjonarnych punktów, które zajmują się handlem tym surowcem. Wystarczy znaleźć odpowiedniego, wiarygodnego kupującego, do którego będziemy mieć swobodny dostęp. Dla osób, które nie chcą sprzedawać złota osobiście istnieje wiele możliwości sprzedaży złota w internecie. Prężnie działające internetowe firmy pozwalają na szybką i wygodną sprzedaż złota proponując atrakcyjną ofertę, w której zawarta jest darmowa wycena produktu.

Jeżeli chodzi o skup złomu złota, możemy mieć pewność, że otrzymamy dobrą cenę - jest ona zazwyczaj unormowana i nikt nie zapłaci nam kwoty znacząco odbiegającej od tej, proponowanej w innym punkcie bądź na witrynie internetowej.

Złom złota a cena za gram

Dzięki unormowaniu ceny złomu złota niezależnie od miejsca, w którym planujemy je sprzedać, kwota będzie bardzo podobna lub nawet identyczna. Dzięki temu, nie musimy spędzać długich godzin na poszukiwania miejsca, w którym opłaca się najbardziej sprzedać złoto.

Miara, jaką mierzymy, ile powinniśmy zarobić za dany produkt, jest cena za gram złomu złota. Czynnikiem warunkującym cenę złomu złota za gram jest przede wszystkim próba złota. Najwięcej skup złota zapłaci nam za próbę 999. Wraz z malejącą wartością próby (916, 750, 585, 500…), kwota okaże się niższa. Po dokonaniu wyceny możemy zdecydować, czy chcemy sprzedać przedmiot, czy poczekamy na lepszą ofertę.

Jak dużo możemy otrzymać za nasz produkt? Bardzo trudno jest udzielić konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Stosunkowo ważnym czynnikiem jest moment, w którym stwierdzamy, że chcemy sprzedać daną rzecz. Eksperci stwierdzają, że cena złomu złota za gram jest powiązana z aktualną sytuacją gospodarczą oraz polityczną. Na skutek szybkich i drastycznych zmian jego wartość wzrasta - część ludzi zachowuje złoto dla siebie jako zabezpieczenie swoich oszczędności: metal szlachetny na tak zwaną “czarną godzinę”. Jednym z czynników wpływających na cenę złomu złota jest inflacja, która stanowi przyczynę wzrostu wartości tego kruszcu.

Biorąc pod uwagę panującą aktualnie sytuację polityczną i gospodarczą państwa możemy obserwować ceny złota i sprzedać produkt z największym zyskiem. Warto również mieć na uwadze określone miejsca skupu złota i regularnie zgłaszać się tam, aby monitorować wartość danej rzeczy.

Zobacz

Firmy pożyczają pieniądze, bo są zmuszone

Mikro, małe i średnie firmy, które w bieżącej działalności wspierają się zewnętrznym...

Przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z...

Prawie 2000 przedsiębiorców odzyskało swoje należności o łącznej wartości blisko 85 mln...

Rynek najmu wciąż bardzo chłonny

Inwestowanie w mieszkania na wynajem jest coraz bardziej popularne, bo przynosi największy...