Polecamy

Prawda czy mit. Po 30–stce trudniej o kredyt mieszkaniowy?

Firmy pożyczają pieniądze, bo są zmuszone

Sport i rekreacja

W końcu zacząłeś trenować? Piosenki, które napędzą Twój trening

Muzyka to świetny sposób, żeby urozmaicić sobie codzienny trening i zmotywować się do jeszcze większego wysiłku. Jakie utwory sprawdzą się podczas ćwiczeń aerobowych, joggingu czy fitnessu i będą naszym mentalnym dopingiem? Podpowiada aplikacja muzyczna TIDAL dostępna w Play.

Ćwiczę, więc słucham

Wszyscy miłośnicy sportu doskonale wiedzą, że nieporównywalnie lepiej i efektywniej spędza się czas treningu słuchając swojej ulubionej muzyki. Ale które utwory dodadzą nam powera i napędzą nasz trening? Jeśli intensywnie ćwiczymy, warto włączyć muzykę dynamiczną, rytmiczną i z wyraźnym bitem. Entuzjaści cardio bardzo często wybierają house, trance, techno lub electro, a nawet rock czy heavy metal. W przypadku ćwiczeń siłowych, kiedy potrzebujemy dodatkowej stymulacji, również świetnie sprawdzą się szybkie piosenki, które nie pozwolą nawet na chwilę zwolnić tempa. Jeśli nie mamy pomysłów na utwory, możemy skorzystać z gotowych playlist Tidal w Play skomponowanych specjalnie pod trening np. „Trening prawdziwego fightera” lub „Trening: szybciej, wyżej, mocniej”   Znajdziemy tu takie piosenki jak „Wolf like me” TV On The Radio, „Cursed” Gost lub „Arabella” Arctic Monkeys.

Run it, czyli trening biegacza

Jogging bez dobrej muzyki? To nie zadziała. Odpowiednie piosenki potrafią dodać skrzydeł na trasie, nakręcają do treningu i poprawiają wydajność. Przy wsparciu dobrej melodii w słuchawkach czujemy się mniej zmęczeni, a bieganie wydaje się lżejsze niż jest w rzeczywistości. Nasz mózg odsuwa uwagę od narastającego zmęczenia i uaktywnia głęboko ukryte pokłady energii, a my dajemy z siebie jeszcze więcej mocy. Najlepsze kawałki bez problemu znajdziemy w aplikacji muzycznej Tidal dostępnej za darmo w sieci Play. Możemy skorzystać również z gotowych joggingowych playlist dostępnych w serwisie np. „Always on the Run” czy „Evening Jog” lub stworzyć personalizowane tracklisty z ulubionymi utworami do biegania.

Muzyka motywująca do treningu

Jaka muzyka na pilates?

Planując trening relaksacyjny (pilates, streching, joga), warto postawić na muzykę, która pomoże osiągnąć odprężenie, skupić się oraz uspokoić oddech i nerwy. Postawmy więc na utwory, a tym samym playlisty z wolnym tempem, wzbogacone również o partie instrumentale, które pozwolą nam się wyciszyć, ukoić nerwy oraz wprowadzić w stan harmonii np. „Yoga Flow” czy „Flex & Stretch”. To tylko przykładowe playlisty w serwisie Tidal w Play, których rytmy stworzą przyjazną i bezpieczną atmosferę do ćwiczeń relaksacyjnych.

TIDAL

TIDAL to globalny serwis streamingowy z najwyższą jakością dźwięku HD, muzycznymi wideo w jakości HD i ekskluzywnymi materiałami przygotowanymi przez dziennikarzy muzycznych, ekspertów i gwiazdy – między innymi Alicię Keys, Beyonce oraz White Stripes. TIDAL dysponuje bogatą bazą utworów posiadając już ponad 50 milionów pozycji. Oprócz tego serwis oferuje playlisty tematyczne i pozwala słuchać ulubionych utworów na telefonach, tabletach, komputerach i odtwarzaczach sieciowych. Klienci PLAY mogą skorzystać z TIDAL przez 2 lata za DARMO w wybranych ofertach.

Zobacz

7 powodów, aby wybrać rower elektryczny w...

Jak co roku na wiosnę obiecujemy sobie, że zaczniemy się ruszać,  jeść zdrowiej i...

Odzież sportowa - jak o nią dbać?

Wygodny strój  na siłowni to absolutny must have! Prócz wygody ważna jest jednak...

Okularnicy na stoku – czy są bezpieczni?

W okresie ferii zimowych często decydujemy się na aktywny wypoczynek na stoku. Nieważne czy...