Polecamy

Okularnicy na stoku – czy są bezpieczni?

Jakie drzwi będą najlepiej pasować do łazienki?

Marketing

Papier do drukarki - mniej znane rodzaje

Mało kto nie posiada obecnie drukarki w swoim domu czy firmie - wciąż jeszcze można spotkać wielu studentów, którzy maszerują dzielnie przez miasto żeby coś wydrukować na zajęcia, jednak mieszkając we własnym domu czy pracując w jakiejś firmie stykamy się z tak dużym zapotrzebowaniem na drukowanie, że przeważnie wszyscy inwestują w drukarkę. Dzięki niej można w dowolnej chwili wydrukować jakąś pracę do szkoły czy dokument firmowy. Można też oczywiście używać jej w bardziej prywatnych celach. Bez względu jednak na to kto i kiedy jej szczególnie używa, zapewne i tak będzie zainteresowany nietypowymi rodzajami papierów do drukarki. Każdy wie jak wyglądają te najpopularniejsze - część osób zdaje sobie zaś sprawę, że można kupić papier także w różnych kolorach, a nawet o różnych fakturach. Ale istnieją również papiery specjalnego zastosowania, które także można kupić jeśli nadarzy się okazja lub konieczność. W tekście wyjaśniamy o jakie ciekawostki nam chodzi!

Papier samoprzylepny do drukarki

Jako dzieci wszyscy lubiliśmy wycinać, kleić, naklejać - część dorosłych osób uwielbia to do dziś! Papier samoprzylepny do drukarki jest propozycją dla tych, którzy są kreatywni i mogą uczynić z niego pożytek na przykład tworząc elementy kartek okolicznościowych na sprzedaż. Jest to jednak propozycja również dla firm - na przykład kurierskich. Dzięki niemu można szybko wydrukować listy przewozowe, które muszą zostać naklejone na kopertę lub paczkę. Istnieje wiele rodzajów tego typu papierów - przeróżne kolory oraz formaty. Przeznaczenie tego rodzaju produktów jest jasne - różnego rodzaju naklejki, wlepki, etykiety... To papier do drukarki laserowej lub atramentowej. 

Papier fotograficzny do drukarki

Współczesne drukarki umożliwiają nam również szybkie wydrukowanie fotografii - bez konieczności wizyty w specjalnym zakładzie fotograficznym. Trzeba jedynie posiadać odpowiedni sprzęt oraz odpowiedni papier - fotograficzny. Można zdecydować się na jego wersję matową lub błyszczącą, otrzymując później właśnie takie zdjęcia. To papier do drukarki laserowej lub atramentowej, który nie jest szczególnie drogi i w związku z tym każdy może sobie pozwolić na jego posiadanie i korzystanie z niego. Warto tylko mieć na uwadze radę wielu specjalistów - najlepsze efekty można uzyskać, gdy stosuje się drukarkę, tusz i papier tego samego producenta. Tego typu papier do drukarki znajdziesz w ofercie sklepu biurowego Lobos.pl.

papier do drukarki rodzaje

Papier termotransferowy do drukarki

Czy ktoś z czytelników zastanawiał się czasem jak powstają popularne prasowanki na koszulki? To ich wykonania używany jest specjalny rodzaj papieru - wersja termotransferowa. Umożliwia on przeniesienie umieszczonej na niej przy pomocy drukarki grafiki (lub zdjęcia) na koszulkę, przy pomocy ciepła płynącego z żelazka. Tego typu papiery również nie są szczególnie drogie - ich jakość przenosi się jednak później na jakość gotowego wzoru na koszulce, więc warto zainwestować w te lepsze. 

Papier artystyczny do drukarki

Jeśli ktoś zna się na sztuce, zapewne czasem ubolewał, że zdjęcia umieszczone w internecie nie oddają w pełni widoku jakiegoś obrazu oglądanego na żywo. Podobnie niektórzy ubolewają nad trudem przeniesienia nawet dobrego jakościowo zdjęcia czy reprodukcji na papier podczas druku. Wszystko jest jednak winą używania papieru nieodpowiedniego rodzaju - zostały bowiem stworzone papiery artystyczne do drukarki, w dodatku w tak ciekawych wersjach jak bawełniana, poliestrowo-bawełniana oraz z masy papierniczej. Dzięki ich zastosowaniu każda reprodukcja będzie wysokiej jakości!

Papier samokopiujący do drukarki

Dla wielu osób już sama nazwa "papier samokopiujący" będzie niezwykle interesująca - jak to możliwe, żeby papier miał się sam kopiować? Chodzi jednak o dużą łatwość w przenoszeniu wzoru z jednej kartki na drugą, dzięki czemu nie trzeba drukować każdej z nich osobno, lecz można robić to razem - tworząc identyczne, gotowe pliki. To papier do drukarki igłowej (tak zwana "kalka"), która jest w dodatku tańsza w eksploatacji niż wersje laserowe czy atramentowe, a jakość stosowanego w nich papieru nie musi być szczególnie wysoka. Z kolei ten typ papieru dostępny jest np. w sklepie alibiuro.pl.

Zobacz

Praca licencjacka - jak dobrze ją...

Praca licencjacka jest pracą dyplomową, która wykonywana jest po ukończeniu studiów I...

Influncer marketing trampoliną dla biznesu

Influencer marketing jest obecnie najszybciej rozwijającym się obszarem marketingu –...

Przedsiębiorco, postaw na video marketing –...

Według BufferApp, video w 2018 roku jest i nadal będzie najpopularniejszym typem treści w...