Polecamy

RODO - Monitorowanie komputera pracownika a nowe prawo unijne

Zmiany w zakresie upubliczniania danych podatników

Lifestyle

Które miejsca na ciele warto perfumować

Wiedziała, co robi. Włosy i ubrania kumulują zapach lepiej niż skóra. Dodatkowo taki sposób nanoszenia perfum gwarantuje, że nie będziesz pachnieć zbyt intensywnie. Ale jeśli nie podoba ci się metoda francuskiej projektantki, przyjmij zasadę, że wodą perfumowaną spryskujesz konkretne miejsce tylko raz, wodą toaletową dwa razy. A które miejsca perfumować?

1. W zgięciach kolan

Zwłaszcza latem, gdy chodzisz w sukienkach. W tym miejscu skóra jest ciepła. Zapach perfum będzie unosił się do góry, subtelnie pieszcząc zmysł węchu.

2. Na lędźwiach

To miejsce gwarantuje nam, że zapach nas nie zmęczy. Będzie subtelny zarówno dla nas samych, jak i osób nam towarzyszących. Będziemy go wyczuwać, ale jakby z oddali.

3. Przy pępku

Pępek jest bardzo ciepłym punktem na ciele, więc możemy być pewni, że po aplikacji perfum będziemy intensywnie pachnieć. Podobno to ulubione miejsce nakładania perfum przez Liv Tyler.

4. W zgięciach łokci

To równie mocno ukrwione miejsce jak zgięcia kolan, a zatem i ciepłe. Zapach na nich utrzyma się o wiele dłużej niż na nadgarstkach, zwłaszcza jeśli twoja skóra jest nawilżona.

Prawidłowe perfumowanie się

5. Za uszami

Ciepła i bardzo cienka skóra za uszami jest idealna do perfumowania. Nawet jeśli zapach jest subtelny, tak jak NOU Secret Blanc, będzie intensywny i długo wyczuwalny dla Ciebie i dla każdego, kto się z tobą przywita.

6. Na linii włosów i szyi

Jeśli nie za uszami, to idealnym miejscem będzie granica włosów z tyłu szyi. Tutaj również zapach będzie się długo utrzymywał, a będzie mniej nachalny niż za uszami.

7.Włosy

Lepiej utrzymują zapach niż ciało. Dziś istnieją nawet specjalne mgiełki do włosów, ale można je pryskać wodami perfumowanymi lub toaletowymi, byle nie obficie. Perfumy zawierają alkohol, a alkohol wysusza, więc lepiej jest perfumować włosy sposobem a la Chanel lub spryskać perfumami szczotkę do włosów i się nią uczesać.

8. Ubrania

Stop – nie spryskujmy ubrań, jeśli mamy na sobie coś jasnego, a perfumy są kolorowe. Zostawią plamy. Do spryskiwania ubrań idealne są perfumy bezbarwne, jak NOU Secret Blanc. Eleganckim sposobem, kiedyś wykorzystywanym przez arystokratów, jest perfumowanie ubrań od podszewki. W zetknięciu z ciałem, zapach zaczyna pracować i tworzy wokół tajemniczą aurę. Świetnym sposobem jest też spryskanie rąbka spódnicy. Zapach uaktywnia się mocniej przy każdym ruchu nóg.

Zobacz

Wynajmij kampera i przeżyj weekend inny niż...

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, by podróż stała się dla nas zupełnie nowym doświadczeniem...

Jak urządzić salon w modnym stylu skandynawskim?

Jasne kolory, duża ilość światła i ekologiczne materiały to trzy wyróżniki, które w...

Małe jest piękne, czyli jak urządzić kuchnię...

Standardowe mieszkanie singla to najczęściej kawalerka lub dwa, niewielkie pokoje. Aranżacja...